POWERMAT Olověná baterie 12V 100Ah PM-AGM-100AHM2

Diskontní kus POWERMAT Olověná baterie 12V 100Ah PM-AGM-100AHM2 s osvědčenou značkou POWERMAT najdete tady nyní za akční cenu! Právě lze objednat jen za 3199 Kč
Cena: 3199 Kč

POWERMAT Olověná baterie 12V 100Ah PM-AGM-100AHM2
Možnosti využití:

Nepřerušitelné zdroje napájení (UPS)
Nouzové osvětlení
Napájení elektrických hraček
Napájení lékařského vybavení
Nouzové napájení pro automatizaci
Solární bateriové systémy (fotovoltaika)
Poplachové zabezpečovací systémy
Napájení v karavanech, obytných vozech
Radiofonní systémy
Systémy obnovitelných zdrojů energie
Čistící stroje atd.
Kapacita baterie C20

Baterie vystavená zátěži 5 A udrží napětí nad vypínacím napětím po dobu 20 hodin. To znamená, že baterie má kapacitu C20 = 100 Ah (5 A x 20 h).
Konektor baterie

Díky použití masivní mědi spojení mezi baterií a zařízením výrazně snižuje ztráty vedením. Sada obsahuje 2 pevné šrouby se závitem M8 s pružinou a plochými podložkami.
Životnost baterie – (7 až 9 let s vyrovnávacím provozem)

Cyklický provoz – baterie je primárním zdrojem energie pro zařízení a po nabití je připojena z přijímačů, po vybití – je dobita.
Záložní provoz (nouzové napájení) – baterie je neustále připojena k nabíjecímu systému a je nouzovým zdrojem energie v případě výpadku síťového napájení.
Rozdíly mezi životností v cyklickém provozu

Baterie AGM jsou citlivé na nadměrné vybití. Pokud je baterie vybitá příliš hluboko, její kapacita pro ukládání energie je omezená, její kapacita se snižuje a její životnost se zkracuje. Nadměrné vybití může být také způsobeno ponecháním vybité baterie příliš dlouho bez nabíjení. Baterie, které jsou příliš hluboko vybité, podléhají sulfataci, která se projevuje částečnou a nevratnou ztrátou dostupné kapacity. Minimální přípustné vybíjecí napětí baterie je 10,5 V pro 12 V baterie.
V případě použití baterií C20 najdou mnohem větší využití z hlediska výkonu a životnosti při občasných výbojích, např. v nepřerušitelných zdrojích napájení (UPS), ochranných systémech (tj. vyrovnávací práce). Pro cyklický provoz se doporučují baterie C10; C5.
Bezúdržbové olověné baterie VRLA

Díky svým výhodám a provozním vlastnostem stále častěji nahrazují tradiční tzv. mokré baterie, a to jak kyselinové, tak alkalické i nikl-kadmiové. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že během provozu nevyžadují údržbu, jako je doplňování vody nebo kontrola hustoty a hladiny elektrolytu.
Baterie VRLA jsou uzavřené baterie, a proto mohou pracovat v jakékoli poloze. Za normálních provozních podmínek nevypouštějí plyny, díky své těsnosti jsou bezpečné a neškodné pro životní prostředí (nehrozí popálení kyselinou sírovou). Vzhledem k tomu, že nevypouštějí plyny, nevyžadují speciální místnosti s větráním.
Technologie AGM – (absorbovaná skleněná rohož)
Na rozdíl od (gelové) technologie je elektrolyt zachycen v separátorech ze skleněných vláken s vysokou pórovitostí. Navíc díky použití olověných desek s vyšší hustotou materiálu bylo dosaženo mnohem hlubšího vybíjení a vyššího počtu pracovních cyklů ve srovnání se standardními bateriemi AGM.
Pouzdro baterie je vyrobeno z materiálu ABS a články jsou vyrobeny z mědi.
Baterie AGM lze zapojit sériově nebo paralelně pro vyšší napětí nebo vyšší kapacitu. Sériové zapojení zvyšuje napětí a paralelní zapojení zvyšuje kapacitu.
Technické parametry:

Datum výroby: 01/2023
Napětí: 12 V
Kapacita: 100 Ah
Typ: VRLA (AGM – absorbovaná skleněná rohož)
Hmotnost: 25,1 kg
Životnost: 7 – 9 let
Iniciační proud: méně než 30 A
Rozměry: 324 x 168 x 215 mm
(+) konektor na levé přední straně
Doba vybíjení a vlastnosti modelu PM-AGM-100AHM2:

100 Ah / 5,0 A (20 hodin; 1,80 V na článek při 25 °C)
90 Ah / 9,0 A (10 hodin; 1,80 V na článek při 25 °C)
80,5 Ah / 16,1 A (5 hodin; 1,75 V na článek při 25 °C)
52,7 Ah / 52,7 A (1 hodina; 1,60 V na článek při 25 °C)

Další produkty od výrobce POWERMAT


Top