POWERMAT Invertorová svářečka LCD MMA 315A IGBT PM-IMG-315L

Tento velmi žádaný kus POWERMAT Invertorová svářečka LCD MMA 315A IGBT PM-IMG-315L od společnosti POWERMAT jednoduše můžete najít tady nyní za akční cenu. Nabídka od 1090 Kč
Cena: 1090 Kč

POWERMAT Invertorová svářečka LCD MMA 315A IGBT PM-IMG-315L
Tato svářečka značky Powermat je invertorová svářečka založená na vysoce výkonných IGBT tranzistorech. Je vybaven snadno čitelným LCD displejem zobrazujícím aktuální svařovací proud nastavený tlačítky. Svařovací stroj je vybaven ventilátorem, který ochlazuje elektroniku a další komponenty, a také tepelným senzorem, který chrání zařízení před přehřátím.
Vestavěné automatické funkce, které vám usnadní práci:

HOT START, běžně známý jako horký start, umožňuje dočasně zvýšit svařovací proud nad hodnotu nastavenou svářečem. HOT START funguje při zapálení oblouku a je navržen tak, aby zabránil přilepení elektrody k materiálu. Je to skvělá pomůcka při zapalování elektrody.
ANTI STICK řeže/minimalizuje svařovací napětí a proud v případě zkratu mezi elektrodou a svařovaným materiálem. ANTI STICK umožňuje svářeči snadnější odtržení elektrody.
ARC FORCE stabilizuje klenbu bez ohledu na její délku. Snížením hodnot funkce poskytuje měkký oblouk a menší hloubku průvaru, zatímco zvýšení hodnot funkce má za následek hlubší průvar a možnost svařování krátkým obloukem. Při nejvyšší hodnotě funkce ARC FORCE je možné „vtlačit elektrodu do lázně roztaveného kovu a materiál propálit. Tento model má automatické nastavení ARC FORCE.
VRD je systém redukce napětí, který je navržen tak, aby vypnul napájení během několika milisekund po dokončení svařování. Tato funkce je také zodpovědná za snížení napětí na potažené elektrodě na bezpečnou úroveň. Funkce VRD zapíná a vypíná svařovací výkon, když elektrický odpor mezi elektrodou a obrobkem měřený během provozu dosáhne příslušné úrovně. Když stroj není v provozu, VRD automaticky sníží napětí sekundárního okruhu mezi svařovacími hroty ze 105 V na 14-24 V (to trvá několik milisekund).
Kompaktní a minimalistický design:

Zařízení svařuje proudem od 20 do 315A, umožňuje svařování elektrodou o průměru 1,6 mm až 4 mm.
Tranzistor IGBT kombinuje výhody dvou typů tranzistorů: snadné ovládání tranzistorů s efektem pole a vysoké průrazné napětí a rychlost spínání bipolárních tranzistorů. Svařování elektrodou 1,6 mm je již možné s pojistkou třídy C 16A s časovým zpožděním. Provoz s maximálním proudem 315 A vyžaduje ochranu alespoň 20 A.
Hmotnost svařovacího stroje je pouze 1,95 kg, díky čemuž je velmi praktický.
Použitím velkého ventilátoru v malé skříni svařovacího stroje se zvýšil průtok vzduchu, což snížilo teplotu tranzistorů. Účinnost zařízení je až 60%.
Postroj rozhodně usnadňuje práci se svařovacím strojem, takže je praktičtější.
Svařování obalenou elektrodou:

Svařování obalenou elektrodou se také nazývá MMA (Manual Arc Welding) a je nejstarší a nejuniverzálnější metodou obloukového svařování.
Metoda MMA používá potaženou elektrodu, která se skládá z kovového jádra pokrytého stlačeným povlakem. Mezi koncem elektrody a svařovaným materiálem vzniká elektrický oblouk. Vznícení oblouku je kontaktní dotykem konce elektrody se svařovaným materiálem. Elektroda se roztaví a kapičky roztaveného kovu elektrody se přenesou obloukem do kapalné lázně svařovaného kovu a po ochlazení vytvoří svar. Svářeč tlačí elektrodu, když se taví proti obrobku, aby udržel oblouk konstantní délky, a současně pohybuje tavným koncem podél linie svaru. Kryt tavící se elektrody emituje plyny, které chrání tekutý kov před atmosférou a poté tuhne a vytváří strusku na povrchu jezírka, která chrání tuhnoucí svarový kov před vlivy prostředí. Když je elektroda odstraněna z obrobku, elektrický oblouk se zastaví a svařovací proces se přeruší. Po položení jednoho stehu by měla být struska mechanicky odstraněna.
Hlavní rozdíl od ostatních metod svařování spočívá v tom, že při metodě MMA je elektroda zkrácena. U metod TIG a MIG/MAG zůstává délka elektrody vždy nezměněna a vzdálenost mezi hořákem a obrobkem je vždy konstantní. Aby byla zachována konstantní vzdálenost mezi elektrodou a svarovou lázní, musí být držák elektrody při dodržení konstantní vzdálenosti od svařovaného prvku neustále posouván směrem ke svařovanému prvku, což znamená, že dovednosti svářeče hrají zvláštní roli.
Technické parametry:

Svařovací proud, zatěžovatel při 100 %: 230 A
Svařovací proud, zatěžovatel 60 %: 315 A
Délka napájecího kabelu: 185 cm
Obsah balení:

Svařovací stroj POWERMAT
Zemnící kabel (195 cm)
Svařovací kabel (188 cm)
Svařovací maska
Kladivo s kartáčem

Další produkty z kategorie Svářečky

Další produkty od výrobce POWERMAT


Top