Kratki teplovodní výměník TURBODYM o200mm s chladící smyčkou

Oblíbený a akční kus Kratki teplovodní výměník TURBODYM o200mm s chladící smyčkou originál od výrobce KRATKI jednoduše najdete právě nyní levně! Aktuálně v akci za 9191 Kč
Cena: 9191 Kč

Turbodym je komínový nástavec, určený k montáži na výstup spalin z komína. Jeho úkolem, je zpětně získávat část tepelné energie ze spalin odcházejících ze spalovací komory krbové vložky. Toto teplo je následně předáváno do teplé užitkové vody nebo prostřednictvím systému ústředního vytápění do radiátorů v obytných prostorách. Jedná se o velmi úsporný zdroj tepla, neboť nevyžaduje použití dalšího paliva, pouze využívá přebytečné teplo ze spalin proudících komínem. Horké spaliny procházejí turbodmychadlem, čímž ohřívají vodu v plášti výměníku. Teplá voda je odváděna vývodem na boční stěně výměníku.
Turbodym je uzpůsoben pro spolupráci s radiátorovými systémy a systémy podlahového vytápění, které jsou napájeny z kotlů ústředního topení na tuhá paliva, plyn, olej, elektřinu, a také z tepelných čerpadel a solárních baterií.
Turbodym je vyroben z oceli, která je určena pro práci při zvýšených teplotách. Tento materiál je vhodný pro provoz v systémech ústředního vytápění, zajišťuje vysokou spolehlivost zařízení, tepelnou odolnost a dlouhodobý provoz. Centrální částí zařízení je vnitřní komora, v níž se nachází systém trubek zvyšujících styčnou plochu vody s topným médiem, tj. spalinami. Kromě toho je turbodmychadlo vybaveno spirálou, což je měděná trubka sloužící jako tepelná ochrana zařízení.

Další produkty od výrobce KRATKI


Top