Vytápějte svůj dům levně a ekologicky, díky našim krbům s teplovzdušnými a teplovodními krbovými vložkami.

Ekologické vytápění domu

HomeInteriérové krby

Interiérové krby

Krby v interiéru přinášejí jednak estetický prožitek z pohledu na hořící oheň a přírodní sálavé teplo, druhak i úspornější variantu vytápění, jelikož dřevo stále patří k levnějšímu topivu.

Krb s krbovou vložkou

Základní funkcí krbové vložky je zesílení topného účinku krbu pomocí akumulace tepla, funguje také jako tepelný výměník.

Krby s krbovou vložkou je možné napojit na rozvody teplého vzduchu, nebo na radiátory a lze s nimi tak vytápět celý rodinný dům. Jelikož jsou i krby s vložkou postavené na míru, stylově doplňují jak tradiční tak moderní interiér. Účinnost bývá oklo 85%. Viz.: Vytápění domu

Otevřený krb

Výhodou takového řešení je nižší pořizovací cena sníźená o cenu vložky a přímý kontakt s otevřeným ohněm. Nevýhodou je nízká účinnost, která dosahuje 10-15%. Alespoň částečným řešením je námi nabízená možnost zástavby tepelného výměníku do těla krbu a tím zvýšení účinnosti o cca. 10%.

Otevřený krb lze také přestavět zakomponováním krbové vložky a velmi výrazně tak zvýšit jeho účinost. viz.: Renovace krbu

Kontakt: Tel.: 377 955 596 Mobil: 606 102 683 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Krbová kamna

Krbová kamna mají narozdíl od krbové vložky výhodu v nižší pořizovací ceně, nedisponují ovšem takovým výkonem a i po stránce estetičnosti jsou na tom krbové vložky lépe díky možnosti obestavby a zakomponování do interiéru. V dnešní době mají krbová kamna prosklení ohniště již téměř tak velká jako některé krbové vložky, neztrácí se tak kontakt s živým ohněm. Co se týká instalace, je také velmi jednoduchá, stačí se poradit s odborníkem o vhodném typu krbových kamen a posléze si je v podstatě na počkání, nechat napojit na kouřovod.

Krb na biolíh

Při problémech s odvodem spalin si lze nechat postavit krb na biolíh, který bude sloužit především jako stylový doplněk interiéru, jehož účinost bude minimální, ne však zanedbatelná.

Díky nenutnosti odvádět spaliny, může mít tento druh krbu i velmi futuristický vzhled, či být pŕenositelný.

Novinky na Facebooku

Novinky a fotogalerii krbů a kachlových kamen naleznete na našem facebooku.

Kontakt / Návrhy krbů

Jaroslav Hanza
Tel.: 377 955 596
Mobil: 606 102 683
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde nás najdete...

Joomla templates by Joomlashine